Založ si blog

Obedy na Teplickej ulici. . .

Boli sme s malým prvý deň v novej materskej škole na Teplickej ulici č.5 v Bratislave – Novom Meste. Predtým chodil na Pioniersku, ktorá je síce krásne vynovená, ale je ďalej. Navyše, na Teplickej má náš malý niekoľko najbližších kamarátov a kamarátok. A tak sme ho teda prihlásili sem. Všetko išlo pomerne hladko – malý vôbec neplakal a rýchlo sa zaradil do kolektívu. Vypočuli sme si zopár inštrukcií od pani učiteľky, podpísali nejaké papiere, rozlúčili sa s malým a mohli sme ísť.

Budova materskej školy na Teplickej susedí s budovou Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnáziom na Teplickej 7. K budove prináleží aj malá budova prevádzky kuchyne tejto Školy, ktorej vchod je orientovaný oproti vchodu do materskej školy na Teplickej 5, pričom je vzdialený len pár metrov, ide však o 2 rozdielne subjekty.

Ak ste tam ale po prvý krát v živote, pôsobí to na vás tak, akoby šlo o niečo spoločné. Najmä, ak prídete v prvý deň školského roku a z vchodu do prevádzky kuchyne školy trčí takmer až po vchod do škôlky zástup rodičov, ktorí by radi svoje ratolesti prihlásili na školské obedy….

A tak sa mi stalo, že som sa “ovečkovsky” postavil do zástupu a čakal som spolu s ostatnými rodičmi v domnienke, že idem prihlásiť svojho syna na obedy v materskej škôlke….

Veru sa pani kuchárka natrápila, kým sme hľadali, kde len v zozname nových stravníkov  môže byť zapísaný náš syn, ktorého sme napokon, samozrejme nenašli.

Ale vôbec to nevadilo – pani syna dopísala ceruzkou, dostali sme vlastné identifikačné číslo na platby, číslo účtu a sumy, ktoré sme mali za obedy uhradiť a spokojný som odchádzal do práce…

 

Asi o dve hodinky mi zvoní telefón, v ktorom ma oslovil už známy hlas pani kuchárky s evidenciou nových stravníkov: “Pán Kuštár, mne to hneď nešlo do hlavy! Dúfam, že ste to ešte nezaplatili! Váš syn predsa chodí do škôlky a nie do našej školy! Vy ste k nám na obedy Vášho syna prihlásil omylom!” 🙂

 

V telefóne aj na mojej tvári doznieval srdečný smiech, ktorý vyvolalo toto milé nedorozumenie. Veď rodičia čakajúci spolu so mnou v zástupe i celý personál, vrátane pani vedúcej kuchyne i pani kuchárky, u ktorej som syna zapisoval a ktorá mi zavolala boli absolútne milí, príjemní a ústretoví ľudia. Nadovšetko si cením ochotu a pohotovú reakciu pani kuchárky, ktorá mi telefonovala, aby som neplatil. Napokon sme zistili, že býva hneď vo vedľajšom dome a teraz, keď ju občas vidím v okne si vzájomne kývame na pozdrav.

 

Všetko sa teda skončilo dobre, avšak, zdôrazniť a upriamiť pozornosť by som chcel na jednu vec: Ako som čakal v zástupe rodičov na zápis obedov, všimol som si, že vybavenie kuchyne je veľmi zastaralé – videl som totiž starý ohorený kotol, starý dres, staré panvice… Rovnako budovy celého komplexu – prevádzky kuchyne, samotnej Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázium na Teplickej 7 a napokon i materskej školy na Teplickej 5 by si zaslúžili rekonštrukciu, pretože sú miestami vo veľmi zlom stave.

Pre lepšiu predstavu pripájam pod článkom sériu fotografií…

A na záver: často mi vôbec nejde do hlavy, ako v takýchto podmienkach (staré vybavenie a ošarpané pracovné prostredie z vonku budov) môžu pracovať takí milí a srdeční ľudia? A prišiel som na to, že ak by išlo len o vybavenie a pracovné prostredie (o platoch dávno hovoriť nemôžme!), zrejme by na veľa miestach nikto nepracoval. Som preto rád, že títo ľudia pracujú pre nás a naše deti s láskou a teší ich, keď môžu vykonať kvalitnú službu druhým. Preto sa my ostatní snažme akokoľvek bojovať za to, aby ich podmienky na prácu boli čo najlepšie a najprijateľnejšie. Ide predsa v konečnom dôsledku aj o nás všetkých a naše deti….

 

Ministerstvá chudákov a ich biednych detí? ? ?

02.04.2017

Neskutočne ma napajedila správa, ktorá hovorila o tom, že na Slovensku čelí exekúciám čoraz viac dôchodcov. Tá správa súvisela aj s týmto článkom: https://ekonomika.sme.sk/c/20495742/exekutori-beru-starym-ludom-dva-miliony-eur-ako-tomu-zabranit.html viac »

Úprimne o Mečiarových amnestiách. . .

19.03.2017

Je veľmi dobré, že sa znova otvorila téma zrušenia Mečiarových amnestií. Aj preto si znova schuti spievam Filipovu a Lasicovu pesničku "My sme národ holubičí"...: https://www.youtube.com/watch?v=feN70HCEjNg&ab_channel=Ma%C5%A5oHladi%C5%A1 viac »

Dostupnosť organizácií verejnej správy

27.02.2017

Potreboval som sa súrne dovolať do zdravotného strediska Rovniankova 1 v Petržalke. Na všetkých kontaktoch, ktoré som našiel na internete mi však oznámilo: "volané číslo neexistuje...". viac »

Donald Trump

Odvolací súd potvrdil neplatnosť Trumpovho imigračného dekrétu

25.05.2017 21:19

Americký odvolací súd potvrdil pozastavenie platnosti dekrétu, ktorým Donald Trump dočasne zakázal vstup do USA obyvateľom šiestich krajín.

Donald Trump, USA

Trump na summite odstrčil čiernohorského premiéra, ktorý bol pred ním

25.05.2017 20:01

Americký prezident Donald Trump okrem svojho prvého prejavu pred lídrami aliančných krajín upútal pozornosť takisto nevyberaným správaním.

ľsns, kotleba, kotlebovci, fašisti, extrémisti,

Bárány o zrušení ĽS NS: Dôkazné bremeno bude na prokuratúre

25.05.2017 20:00

Ústavný právnik Eduard Bárány v rozhovore pre Pravdu hovorí, že zrušenie Kotlebovej ĽS NS v konaní pred Najvyšším súdom môže ovplyvniť samotná činnosť strany a jej propaganda.

Papademos, Venizelos, Grécko

Na bývalého gréckeho premiéra Papademosa spáchali atentát

25.05.2017 18:39

V centre gréckej metropoly Atény bol zrejme spáchaný atentát na bývalého premiéra Lucasa Papademosa.

antonpavlovicslovakov

SLOVO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 29185x
Priemerná čítanosť článkov: 1459x

Autor blogu

Kategórie