Založ si blog

Obedy na Teplickej ulici. . .

Boli sme s malým prvý deň v novej materskej škole na Teplickej ulici č.5 v Bratislave – Novom Meste. Predtým chodil na Pioniersku, ktorá je síce krásne vynovená, ale je ďalej. Navyše, na Teplickej má náš malý niekoľko najbližších kamarátov a kamarátok. A tak sme ho teda prihlásili sem. Všetko išlo pomerne hladko – malý vôbec neplakal a rýchlo sa zaradil do kolektívu. Vypočuli sme si zopár inštrukcií od pani učiteľky, podpísali nejaké papiere, rozlúčili sa s malým a mohli sme ísť.

Budova materskej školy na Teplickej susedí s budovou Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnáziom na Teplickej 7. K budove prináleží aj malá budova prevádzky kuchyne tejto Školy, ktorej vchod je orientovaný oproti vchodu do materskej školy na Teplickej 5, pričom je vzdialený len pár metrov, ide však o 2 rozdielne subjekty.

Ak ste tam ale po prvý krát v živote, pôsobí to na vás tak, akoby šlo o niečo spoločné. Najmä, ak prídete v prvý deň školského roku a z vchodu do prevádzky kuchyne školy trčí takmer až po vchod do škôlky zástup rodičov, ktorí by radi svoje ratolesti prihlásili na školské obedy….

A tak sa mi stalo, že som sa “ovečkovsky” postavil do zástupu a čakal som spolu s ostatnými rodičmi v domnienke, že idem prihlásiť svojho syna na obedy v materskej škôlke….

Veru sa pani kuchárka natrápila, kým sme hľadali, kde len v zozname nových stravníkov  môže byť zapísaný náš syn, ktorého sme napokon, samozrejme nenašli.

Ale vôbec to nevadilo – pani syna dopísala ceruzkou, dostali sme vlastné identifikačné číslo na platby, číslo účtu a sumy, ktoré sme mali za obedy uhradiť a spokojný som odchádzal do práce…

 

Asi o dve hodinky mi zvoní telefón, v ktorom ma oslovil už známy hlas pani kuchárky s evidenciou nových stravníkov: “Pán Kuštár, mne to hneď nešlo do hlavy! Dúfam, že ste to ešte nezaplatili! Váš syn predsa chodí do škôlky a nie do našej školy! Vy ste k nám na obedy Vášho syna prihlásil omylom!” 🙂

 

V telefóne aj na mojej tvári doznieval srdečný smiech, ktorý vyvolalo toto milé nedorozumenie. Veď rodičia čakajúci spolu so mnou v zástupe i celý personál, vrátane pani vedúcej kuchyne i pani kuchárky, u ktorej som syna zapisoval a ktorá mi zavolala boli absolútne milí, príjemní a ústretoví ľudia. Nadovšetko si cením ochotu a pohotovú reakciu pani kuchárky, ktorá mi telefonovala, aby som neplatil. Napokon sme zistili, že býva hneď vo vedľajšom dome a teraz, keď ju občas vidím v okne si vzájomne kývame na pozdrav.

 

Všetko sa teda skončilo dobre, avšak, zdôrazniť a upriamiť pozornosť by som chcel na jednu vec: Ako som čakal v zástupe rodičov na zápis obedov, všimol som si, že vybavenie kuchyne je veľmi zastaralé – videl som totiž starý ohorený kotol, starý dres, staré panvice… Rovnako budovy celého komplexu – prevádzky kuchyne, samotnej Školy pre mimoriadne nadané deti a gymnázium na Teplickej 7 a napokon i materskej školy na Teplickej 5 by si zaslúžili rekonštrukciu, pretože sú miestami vo veľmi zlom stave.

Pre lepšiu predstavu pripájam pod článkom sériu fotografií…

A na záver: často mi vôbec nejde do hlavy, ako v takýchto podmienkach (staré vybavenie a ošarpané pracovné prostredie z vonku budov) môžu pracovať takí milí a srdeční ľudia? A prišiel som na to, že ak by išlo len o vybavenie a pracovné prostredie (o platoch dávno hovoriť nemôžme!), zrejme by na veľa miestach nikto nepracoval. Som preto rád, že títo ľudia pracujú pre nás a naše deti s láskou a teší ich, keď môžu vykonať kvalitnú službu druhým. Preto sa my ostatní snažme akokoľvek bojovať za to, aby ich podmienky na prácu boli čo najlepšie a najprijateľnejšie. Ide predsa v konečnom dôsledku aj o nás všetkých a naše deti….

 

Dostupnosť organizácií verejnej správy

27.02.2017

Potreboval som sa súrne dovolať do zdravotného strediska Rovniankova 1 v Petržalke. Na všetkých kontaktoch, ktoré som našiel na internete mi však oznámilo: "volané číslo neexistuje...". viac »

Sú Fico a Danko len obyčajní špekulanti a darebáci?

07.12.2016

Odpovedzte si na to sami... Ale nepodporenie návrhu zrušenia Mečiarových amnestií z absolútne hlúpeho a nelogického dôvodu, že "ich zrušenie nie je možné", hoci Mečiarove amnestie chránia viac »

10 božích po slovensky. . .

01.05.2016

priebežne budem dopĺňať... :) Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! Nebudeš brať meno Božie nadarmo! Pamätaj, že máš sviatočný deň svätiť! Cti si otca i matku, aby si dlho žil na zemi! viac »

letisko, bratislava, m. r. štefánika

Stop rozvoju letiska Schwechat je veľkou šancou pre Bratislavu

27.02.2017 14:00

Rozhodnutie o zastavení ďalšieho rozvoja letiska vo Viedni je šanca pre Bratislavu. Bratislavské letisko sa môže v najbližších rokoch rozvíjať.

Mósul, Mosul, Irak, Islamský štát, IS, bitka, vojna, utečenci, žena

Iracké vládne sily dobyli v Mósule kľúčový most

27.02.2017 13:54

Iracká armáda dobyla západnú stranu kľúčového, ale poškodeného mosta cez rieku Tigris v Mósule. Informoval veliteľ federálnych jednotiek generálmajor Sámir Ahmad.

parlament, nrsr, NR SR,

Prieskum: Koalícia by opäť nemala väčšinu, Kotleba nebezpečne rastie

27.02.2017 13:44

Ak by sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, ich víťazom by sa stala strana Smer so ziskom 27,1 percenta hlasov.

Bohuslav Sobotka, Česko, ČSSD

Český premiér chce mať na summite V4 o potravinách zástupcu Bruselu

27.02.2017 13:29

Český premiér Bohuslav Sobotka navrhuje, aby sa na chystanom mimoriadnom summite V4 pre rozdielnu kvalitu potravín zúčastnil aj zástupca Bruselu.

antonpavlovicslovakov

SLOVO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 24944x
Priemerná čítanosť článkov: 1386x

Autor blogu

Kategórie