Založ si blog

Upratovanie v Novom Meste

Blížia sa voľby a tak má EKO podnik Miestneho úradu – Nové Mesto zrazu plné ruky práce… 🙂 Kosí sa skoro každý deň, chlapci behajú a lietajú po trávnikoch… Až nám je v Novomestskej Hliadke (tak sa totiž volá naša skupina dobrovoľníkov a aktivistov) ľúto, že sú voľby len každé 4 roky… Predstavte si tú krásu v uliciach, keby boli aspoň každého pol roka 🙂 No nič – hlavné je, že po koscoch a upratovačoch EKO podniku zostáva na trávniku plno smetí – papierov, starých handier, plastových fliaš, plechoviek, dokonca rozbitého skla… Tieto smeti sa samozrejme objavia po tom, čo zmizne vysoká tráva (čáry-máry-fuk! a smeti sú tam… 🙂 ) Ale, žeby boli ešte aj neviditeľné – to sa nám veru nechce veriť!  Občas sa nájdu aj úsmevné predmety ako umelé zuby 🙂 alebo dedkova topánka, či rozbitá “kódovačka” na platbu bankomatovou kartou… Život v Bratislave – Novom Meste je pestrý a aktívny – svedčia o tom napríklad aj dva nájdené použité kondómy 🙂 Rozbitý zaváraninový pohár v blízkosti detského ihriska nás však mrzí – najmä ak si predstavíme ako by nepekne mohol ukončiť nevinnú detskú schovávačku. Taktiež nezodvihnuté psie exkrementy, ktoré ešte stále žiaľ nájdu aj naše kroky… Vyzývame týmto nezodpovedných psíčkarov – prosím odpratávajte si hovienka po svojich miláčikoch. Ako by sa vám páčilo, keby ležali u vás doma na koberci? A tiež vyzývame všetkých, ktorí bývajú v bytových domoch – prejdite sa každý deň len okolo svojho domu a zodvihnite napríklad len 1 papier alebo iný druh odpadkov denne, motivujte k tomu aj vašich susedov a uvidíte, ako budete mať v okolí domu čisto. Ak to urobíte každý deň aj cestou do práce, z práce alebo kdekoľvek inde, možno Bratislava za chvíľu bude na tom s čistotou ulíc ako Rakúsko alebo Švajčiarsko… Samozrejme – o čistotu v uliciach by sa mal starať najmä Miestny úrad a jeho upratovacia služba a to nie len najmä pred voľbami ale aj počas celého roka a nielen kosiť ale aj zbierať papiere. A aby to robil efektívnejšie – Novomestská Hliadka má návrh: pán Starosta (nech budete ktokoľvek) – zamestnávajte na zber papierov a upratovanie ulíc aj ľudí bez domova – dáte im zmysluplnú prácu za konkrétnu mzdu alebo lístky, ktoré by si mohli vymeniť za potraviny, šatstvo a ubytovanie. A bude to rozhodne lepšie ako je to teraz… Veď platíme dane a Vy predsa chcete robiť dobré veci pre občanov. Alebo nie?

 

 

Úprimne o Mečiarových amnestiách. . .

19.03.2017

Je veľmi dobré, že sa znova otvorila téma zrušenia Mečiarových amnestií. Aj preto si znova schuti spievam Filipovu a Lasicovu pesničku "My sme národ holubičí"...: https://www.youtube.com/watch?v=feN70HCEjNg&ab_channel=Ma%C5%A5oHladi%C5%A1 viac »

Dostupnosť organizácií verejnej správy

27.02.2017

Potreboval som sa súrne dovolať do zdravotného strediska Rovniankova 1 v Petržalke. Na všetkých kontaktoch, ktoré som našiel na internete mi však oznámilo: "volané číslo neexistuje...". viac »

Sú Fico a Danko len obyčajní špekulanti a darebáci?

07.12.2016

Odpovedzte si na to sami... Ale nepodporenie návrhu zrušenia Mečiarových amnestií z absolútne hlúpeho a nelogického dôvodu, že "ich zrušenie nie je možné", hoci Mečiarove amnestie chránia viac »

Nadácia Aigyptos

Nadácia Aigyptos

27.03.2017 23:12

Nadácia Aigyptos podporuje rozvoj slovenskej egyptológie. Je platformou pre odborníkov i laikov, ktorí sa zaujímajú o históriu a kultúru starovekého Egypta.

Asociácia polio v SR - RŠO SZTP

27.03.2017 22:58

Sme republiková špecifická organizácia Slovenského zväzu telesne postihnutých združujúca ľudí, ktorí v ranom detstve prekonali detskú obrnu (poliomyelitídu).

Thomas de Maiziere

De Maiziere pohrozil krajinám, ktoré nechcú odmietnutých migrantov

27.03.2017 22:42

Nemecký minister vnútra Thomas de Maiziere požaduje vyvodenie dôsledkov pre krajiny, ktoré nechcú prijať odmietnutých migrantov.

Kiska, Izrael, lekár, operácia, Haifa

Kiska na návšteve Izraela: Zdieľanie skúseností je cestou k úspechu

27.03.2017 22:21

Unikátna univerzita musí mať špičkových študentov a profesorov, musí slúžiť štátu, spoločnosti a meniť ju. Uviedol Kiska na pôde technickej univerzity Technion v Haife.

antonpavlovicslovakov

SLOVO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 19
Celková čítanosť: 27192x
Priemerná čítanosť článkov: 1431x

Autor blogu

Kategórie