Založ si blog

Upratovanie v Novom Meste

Blížia sa voľby a tak má EKO podnik Miestneho úradu – Nové Mesto zrazu plné ruky práce… 🙂 Kosí sa skoro každý deň, chlapci behajú a lietajú po trávnikoch… Až nám je v Novomestskej Hliadke (tak sa totiž volá naša skupina dobrovoľníkov a aktivistov) ľúto, že sú voľby len každé 4 roky… Predstavte si tú krásu v uliciach, keby boli aspoň každého pol roka 🙂 No nič – hlavné je, že po koscoch a upratovačoch EKO podniku zostáva na trávniku plno smetí – papierov, starých handier, plastových fliaš, plechoviek, dokonca rozbitého skla… Tieto smeti sa samozrejme objavia po tom, čo zmizne vysoká tráva (čáry-máry-fuk! a smeti sú tam… 🙂 ) Ale, žeby boli ešte aj neviditeľné – to sa nám veru nechce veriť!  Občas sa nájdu aj úsmevné predmety ako umelé zuby 🙂 alebo dedkova topánka, či rozbitá “kódovačka” na platbu bankomatovou kartou… Život v Bratislave – Novom Meste je pestrý a aktívny – svedčia o tom napríklad aj dva nájdené použité kondómy 🙂 Rozbitý zaváraninový pohár v blízkosti detského ihriska nás však mrzí – najmä ak si predstavíme ako by nepekne mohol ukončiť nevinnú detskú schovávačku. Taktiež nezodvihnuté psie exkrementy, ktoré ešte stále žiaľ nájdu aj naše kroky… Vyzývame týmto nezodpovedných psíčkarov – prosím odpratávajte si hovienka po svojich miláčikoch. Ako by sa vám páčilo, keby ležali u vás doma na koberci? A tiež vyzývame všetkých, ktorí bývajú v bytových domoch – prejdite sa každý deň len okolo svojho domu a zodvihnite napríklad len 1 papier alebo iný druh odpadkov denne, motivujte k tomu aj vašich susedov a uvidíte, ako budete mať v okolí domu čisto. Ak to urobíte každý deň aj cestou do práce, z práce alebo kdekoľvek inde, možno Bratislava za chvíľu bude na tom s čistotou ulíc ako Rakúsko alebo Švajčiarsko… Samozrejme – o čistotu v uliciach by sa mal starať najmä Miestny úrad a jeho upratovacia služba a to nie len najmä pred voľbami ale aj počas celého roka a nielen kosiť ale aj zbierať papiere. A aby to robil efektívnejšie – Novomestská Hliadka má návrh: pán Starosta (nech budete ktokoľvek) – zamestnávajte na zber papierov a upratovanie ulíc aj ľudí bez domova – dáte im zmysluplnú prácu za konkrétnu mzdu alebo lístky, ktoré by si mohli vymeniť za potraviny, šatstvo a ubytovanie. A bude to rozhodne lepšie ako je to teraz… Veď platíme dane a Vy predsa chcete robiť dobré veci pre občanov. Alebo nie?

 

 

Ministerstvá chudákov a ich biednych detí? ? ?

02.04.2017

Neskutočne ma napajedila správa, ktorá hovorila o tom, že na Slovensku čelí exekúciám čoraz viac dôchodcov. Tá správa súvisela aj s týmto článkom: https://ekonomika.sme.sk/c/20495742/exekutori-beru-starym-ludom-dva-miliony-eur-ako-tomu-zabranit.html viac »

Úprimne o Mečiarových amnestiách. . .

19.03.2017

Je veľmi dobré, že sa znova otvorila téma zrušenia Mečiarových amnestií. Aj preto si znova schuti spievam Filipovu a Lasicovu pesničku "My sme národ holubičí"...: https://www.youtube.com/watch?v=feN70HCEjNg&ab_channel=Ma%C5%A5oHladi%C5%A1 viac »

Dostupnosť organizácií verejnej správy

27.02.2017

Potreboval som sa súrne dovolať do zdravotného strediska Rovniankova 1 v Petržalke. Na všetkých kontaktoch, ktoré som našiel na internete mi však oznámilo: "volané číslo neexistuje...". viac »

Donald Trump

Odvolací súd potvrdil neplatnosť Trumpovho imigračného dekrétu

25.05.2017 21:19

Americký odvolací súd potvrdil pozastavenie platnosti dekrétu, ktorým Donald Trump dočasne zakázal vstup do USA obyvateľom šiestich krajín.

Donald Trump, USA

Trump na summite odstrčil čiernohorského premiéra, ktorý bol pred ním

25.05.2017 20:01

Americký prezident Donald Trump okrem svojho prvého prejavu pred lídrami aliančných krajín upútal pozornosť takisto nevyberaným správaním.

ľsns, kotleba, kotlebovci, fašisti, extrémisti,

Bárány o zrušení ĽS NS: Dôkazné bremeno bude na prokuratúre

25.05.2017 20:00

Ústavný právnik Eduard Bárány v rozhovore pre Pravdu hovorí, že zrušenie Kotlebovej ĽS NS v konaní pred Najvyšším súdom môže ovplyvniť samotná činnosť strany a jej propaganda.

Papademos, Venizelos, Grécko

Na bývalého gréckeho premiéra Papademosa spáchali atentát

25.05.2017 18:39

V centre gréckej metropoly Atény bol zrejme spáchaný atentát na bývalého premiéra Lucasa Papademosa.

antonpavlovicslovakov

SLOVO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 29184x
Priemerná čítanosť článkov: 1459x

Autor blogu

Kategórie