Založ si blog

Upratovanie v Novom Meste

Blížia sa voľby a tak má EKO podnik Miestneho úradu – Nové Mesto zrazu plné ruky práce… 🙂 Kosí sa skoro každý deň, chlapci behajú a lietajú po trávnikoch… Až nám je v Novomestskej Hliadke (tak sa totiž volá naša skupina dobrovoľníkov a aktivistov) ľúto, že sú voľby len každé 4 roky… Predstavte si tú krásu v uliciach, keby boli aspoň každého pol roka 🙂 No nič – hlavné je, že po koscoch a upratovačoch EKO podniku zostáva na trávniku plno smetí – papierov, starých handier, plastových fliaš, plechoviek, dokonca rozbitého skla… Tieto smeti sa samozrejme objavia po tom, čo zmizne vysoká tráva (čáry-máry-fuk! a smeti sú tam… 🙂 ) Ale, žeby boli ešte aj neviditeľné – to sa nám veru nechce veriť!  Občas sa nájdu aj úsmevné predmety ako umelé zuby 🙂 alebo dedkova topánka, či rozbitá “kódovačka” na platbu bankomatovou kartou… Život v Bratislave – Novom Meste je pestrý a aktívny – svedčia o tom napríklad aj dva nájdené použité kondómy 🙂 Rozbitý zaváraninový pohár v blízkosti detského ihriska nás však mrzí – najmä ak si predstavíme ako by nepekne mohol ukončiť nevinnú detskú schovávačku. Taktiež nezodvihnuté psie exkrementy, ktoré ešte stále žiaľ nájdu aj naše kroky… Vyzývame týmto nezodpovedných psíčkarov – prosím odpratávajte si hovienka po svojich miláčikoch. Ako by sa vám páčilo, keby ležali u vás doma na koberci? A tiež vyzývame všetkých, ktorí bývajú v bytových domoch – prejdite sa každý deň len okolo svojho domu a zodvihnite napríklad len 1 papier alebo iný druh odpadkov denne, motivujte k tomu aj vašich susedov a uvidíte, ako budete mať v okolí domu čisto. Ak to urobíte každý deň aj cestou do práce, z práce alebo kdekoľvek inde, možno Bratislava za chvíľu bude na tom s čistotou ulíc ako Rakúsko alebo Švajčiarsko… Samozrejme – o čistotu v uliciach by sa mal starať najmä Miestny úrad a jeho upratovacia služba a to nie len najmä pred voľbami ale aj počas celého roka a nielen kosiť ale aj zbierať papiere. A aby to robil efektívnejšie – Novomestská Hliadka má návrh: pán Starosta (nech budete ktokoľvek) – zamestnávajte na zber papierov a upratovanie ulíc aj ľudí bez domova – dáte im zmysluplnú prácu za konkrétnu mzdu alebo lístky, ktoré by si mohli vymeniť za potraviny, šatstvo a ubytovanie. A bude to rozhodne lepšie ako je to teraz… Veď platíme dane a Vy predsa chcete robiť dobré veci pre občanov. Alebo nie?

 

 

Ministerstvá chudákov a ich biednych detí? ? ?

02.04.2017

Neskutočne ma napajedila správa, ktorá hovorila o tom, že na Slovensku čelí exekúciám čoraz viac dôchodcov. Tá správa súvisela aj s týmto článkom: https://ekonomika.sme.sk/c/20495742/exekutori-beru-starym-ludom-dva-miliony-eur-ako-tomu-zabranit.html viac »

Úprimne o Mečiarových amnestiách. . .

19.03.2017

Je veľmi dobré, že sa znova otvorila téma zrušenia Mečiarových amnestií. Aj preto si znova schuti spievam Filipovu a Lasicovu pesničku "My sme národ holubičí"...: https://www.youtube.com/watch?v=feN70HCEjNg&ab_channel=Ma%C5%A5oHladi%C5%A1 viac »

Dostupnosť organizácií verejnej správy

27.02.2017

Potreboval som sa súrne dovolať do zdravotného strediska Rovniankova 1 v Petržalke. Na všetkých kontaktoch, ktoré som našiel na internete mi však oznámilo: "volané číslo neexistuje...". viac »

váhy, súd

Viedenský súd odsúdil Slováka za krádež v byte lyžiarky Rieschovej

25.04.2017 20:15

Na tri roky za mreže poslal súd vo Viedni Slováka, ktorý sa vlámal do bytu nemeckej lyžiarky, trojnásobnej olympijskej šampiónky Marie Höflovej-Rieschovej.

trump, sýria

Trump odsúdil popieračov holokaustu a vyhlásil vojnu antisemitizmu

25.04.2017 20:08

Americký prezident Donald Trump odsúdil tých, ktorí popierajú vyvraždenie šiestich miliónov židov nacistami počas druhej svetovej vojny.

parlament, nrsr,

Obálková vojna v parlamente

25.04.2017 20:00

Zákonodarci prú o to, či kvôli ich bezpečnosti majú vybratí zamestnanci Národnej rady kontrolovať a otvárať listy, ktoré im tam posiela verejnosť.

Fico, kažimír

Jadro EÚ aj so Slovenskom

25.04.2017 20:00

Slovensko sa ide zaradiť ku krajinám, ktoré môžu inkasovať viac európskych zdrojov. A to pri hlbšej integrácii v EÚ.

antonpavlovicslovakov

SLOVO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 28531x
Priemerná čítanosť článkov: 1427x

Autor blogu

Kategórie