Založ si blog

Niektorým katolíkom to ale . . . kódexuje?

Neskutočne ma nahneval a zároveň v dnešnom 21.storočí a na pozadí toho, čo sa medzi ľuďmi deje vo svete rozosmutnil článok, ktorý som si včera večer prečítal na pravda.sk:

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/379792-pri-omsi-za-srholca-boli-porusene-cirkevne-predpisy/

 

Podľa katolíckeho právnika a akéhosi „paragrafu 844 Kódexu kanonického práva“ má na katolíckej sv. omši (pokiaľ nejde o „vážnu situáciu“ – rozumej napríklad nebezpečenstvo smrti) ná katolícky kňaz dovolenie podať sväté prímanie len inému katolíkovi! (pravda.sk)

Vážnou situáciou teda podľa článku a podľa vyjadrenia spomínaného katolíckeho právnika nie je posledná rozlúčka s mnohými ľuďmi (veriacimi i neveriacimi) milovaným Antonom Srholcom, vážnou zrejme podľa právnika nie je žiadna „verejná bohoslužba“, kde je na každej jednej jedinej prítomný Boh (aspoň verím, že v to veriaci veria…), ktorý miluje všetkých rovnako… (tamtiež)

 

Pán právnik a zrejme ani tí, čo tvorili spomínaný paragraf 844 zrejme nepoznajú, respektíve sa vôbec nevedia vcítiť do príbehu protestantského muža a katolíckej ženy – manželov, ktorým nebolo dovolené aby koncom 19.storočia v Holandsku spočinuli spolu v jednom hrobe. Preto ich hroby dodnes rozdeľuje múr a oni si ponad neho skrze svoje náhrobné kamene, symbolicky, spriatelene podávajú ruky:

Oud-Kerkhof-graves-with-hands                                                   Zdroj obrázku: http://unusualplaces.org/

Nemali by cirkev, viera, Boh… skôr zjednocovať ako rozdeľovať? Kto sú naši milovaní blížni? Kto je náš otec, matka?  A kto bratia a sestry, s ktorými si dávame denno-denne znak pokoja? Hľa: brat Daniel, ktorý si prišiel uctiť svojho milovaného brata Antona a naposledy sa tu na zemi s ním rozlúčiť? Alebo vari len s milovaným bratom Antonom rozlúčiť ale s milovaným bratom Jánom rozčúliť???

 

Doplňujúce otázky:

 

Nemal by Boh skôr spájať a zbližovať ako rozdeľovať? Nebolo dosť konfliktov v minulosti(či už budeme hovoriť o Severnom Írsku alebo križiackych výpravách, honoch na čarodejnice, alebo už len 50% rozvedených manželstiev v Slovensku – krajine, kde sa cca 70% ľudí hlási ku kresťanstvu?)

A čo ekumenizmus, ktorý tak veľmi propagoval Ján Pavol II – tiež zástupca Krista na Zemi?

Rád by som videl situáciu, keď by do Blumentálu na počas svätého prijímania priniesli zomierajúceho utečenca – bezdomovca (najlepšie zo Sýrie), ktorý by prosil o účasť na večeri pánovej…

 

Všetko krásne!

 

 

Mŕtviteľ rodiny. . .

07.06.2017

Dnes a denne sa mnohí sťažujú na stárnutie populácie nielen v celej Európe ale špeciálne na Slovensku: https://www.aktuality.sk/clanok/272179/slovensko-bude-mozno-starnut-najrychlejsie-v-europe-varuju-odbornici/ viac »

V Bratislave bol raz, už zas a znova protikorupčný pochod. . .

05.06.2017

Ahojte, fandím samozrejme všetkým dobrým aktivitám: https://www.noviny.sk/politika/229017-studenti-boj-s-korupciou-nevzdavaju-tentokrat-budu-pochodovat-v-troch-mestach Len pripomínam, čo povedal viac »

Ministerstvá chudákov a ich biednych detí? ? ?

02.04.2017

Neskutočne ma napajedila správa, ktorá hovorila o tom, že na Slovensku čelí exekúciám čoraz viac dôchodcov. Tá správa súvisela aj s týmto článkom: https://ekonomika.sme.sk/c/20495742/exekutori-beru-starym-ludom-dva-miliony-eur-ako-tomu-zabranit.html viac »

Harley-Davidson - Jawa

EÚ pohrozila Američanom clami na bourbon či motocykle

21.02.2018 09:28

Európska únia hrozí Spojeným štátom odvetnými clami, ak sa americká vláda rozhodne zaviesť opatrenia obmedzujúce dovoz ocele.

kambodža, premiér, Hun Sen

Za urážku kráľa do väzenia. V Kambodži schválili kontroverzné ústavné dodatky

21.02.2018 09:19

Kambodžský Senát schválil kontroverzné dodatky k ústave a trestnému zákonníku, ktoré zavádzajú väzenské a finančné tresty za urážku panovníka.

Brazília, polícia, armáda

Kongres poslal do Ria armádu, ktorá má potlačiť epidémiu násilia

21.02.2018 08:47

Brazílsky Kongres schválil prezidentský dekrét, na základe ktorého armáda preberá kontrolu nad políciou v Riu de Janeiro.

vojaci, Ukrajina

Situácia na východe Ukrajiny sa vyostrila, po ostreľovaní zomrel vládny vojak

21.02.2018 08:28

Boje na východe Ukrajiny si za posledných 24 hodín vyžiadali život jedného vojaka ukrajinskej armády a siedmich zranených.

antonpavlovicslovakov

SLOVO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 35592x
Priemerná čítanosť článkov: 1780x

Autor blogu

Kategórie