Založ si blog

Kotleba, Kiska a spotené predčasné voľby. . .

Tommy_Bank_Showing_Finger

autor obrázku: Tommy Bank, zdroj: wikipedia.org

Ak sa víťazné politické strany medzi sebou bez Kotlebu nedohodnú na zostavení vlády a vzniknú predčasné voľby, tak hrozí, že Kotleba by mohol zmobilizovať ešte viac nespokojných, znechutených a rebelujúcich voličov, ktorých chybný slovenský vzdelávací systém nenaučil, že obec, v ktorej ho volilo 17 % voličov (druhý najvyšší počet po voličoch SMER-SD) vypálili počas SNP nacisti:

http://www.cas.sk/clanok/372995/kotleba-z-tohto-musi-byt-v-soku-aj-samotny-kotleba-obec-vypalena-nacistami-sa-postarala-o-najvacsie-volebne-zdesenie/

Kto však radí prezidentovi Kiskovi, keď ani formálne a z taktického hľadiska nepozve Kotlebu spolu s ostatnými predstaviteľmi politických strán, ktoré sa vo voľbách dostali do parlamentu?

Veď: 1. Urobil by gesto “áno – váš kandidát sa dostal do parlamentu a tak som ho pozval” smerom ku Kotlebovým voličom a
2. Mohol by ako kresťan, ktorý miluje svojho blížneho ako seba samého, osobne apelovať na Kotlebu, nech sa slovenskej verejnosti verejne ospravedlní za všetky svoje extrémistické výroky a prejavy a nech vylúči zo svojej strany všetkých, ktorí majú pochybnú a extrémistickú minulosť.
Tento postoj Borisa Kollára zverejnili Hospodárske noviny:

“Najväčšia katastrofa bude, keby mala vzniknúť úradnícka vláda pod gesciou prezidenta. Chceme dať jasný signál, že chceme podporiť našimi 11 hlasmi vznik pravicovej vlády. Urobím všetko preto, aby pravicová vláda vznikla,” povedal na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave Kollár. Otázku predčasných volieb nechce riešiť, podľa Kollára by poškodili Slovensko počas jeho predsedníctva v Rade EÚ.

Ochotu rokovať aj s kotlebovcami vysvetlil tým, že si váži všetkých voličov, aj Kotlebových. “Budeme pripravení rokovať s každým, aj s Kotlebom, keď ma vyzve. Ja sa stretnem s každým. Nie kvôli Kotlebovi, ale z úcty k jeho voličom,” zdôraznil Kollár.

 

http://hnonline.sk/slovensko/593464-najvacsia-katastrofa-by-bola-uradnicka-vlada-pod-gesciou-kisku-vyhlasil-kollar

Názory, že Kiska mal aspoň formálne prijať Kotlebu sa ozývajú z mnohých strán.

 

Dnes tento postoj napríklad vyjadrila aj bývalá premiérka Radičová:

“Kotlebova strana nebola vyškrtnutá z registra ministerstva vnútra, jej predstavitelia neboli trestne stíhaní a uchádzali sa v demokratických voľbách o hlasy voličov. “Som presvedčená, že prezident  mal prijať všetkých predsedov parlamentných strán,” hovorí bývalá premiérka Iveta Radičová.

https://dennikn.sk/400108/iveta-radicova-ciste-riesenie-su-iba-predcasne-volby/?ref=tit

 

Napokon, víťazstvo Kotlebu v druhom kole volieb za župana Bansko-bystrického kraja s rešpektom k demokratickým voľbám prijala aj samotná židovská obec na Slovensku ešte v roku 2013, pričom voličov Kotlebu označila za “frustrovaných” z “dlhodobo neriešených problémov zo strany štátu”:

 

“Na udalosti z Bystrice zaregoval aj strešný orgán židovskej komunity na Slovensku. “Voliči Kotlebu nie sú fašisti, sú frustrovaní. Víťazstvo Kotlebu by malo byť mementom pre demokratických politikov,” tvrdí Ústredný zväz židovských náboženských obcí. Židovská náboženská obec na Slovensku rešpektuje víťazstvo Mariana Kotlebu z Ľudovej strany Naše Slovensko v Banskobystrickom samosprávnom kraji v druhom kole regionálnych volieb.

 

Pritom si však nemyslíme, že voliči Mariana Kotlebu sú fašisti alebo že by jeho víťazné percentá boli znakom fašizácie Slovenska. Rozhodnutie občanov voliť Kotlebu považujeme za prejav frustrácie, trucu a hnevu, ktoré sú dôsledkom dlhodobo neriešených problémov zo strany štátu,” povedala hovorkyňa Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Lucia Kollárová. Udalosti z tohto víkendu by podľa nej mali byť mementom pre demokratických politikov. “Dúfame, že sa začnú riešiť reálne problémy občanov nielen Banskobystrického kraja,” ukončila.”

http://www.delet.sk/spravy-a-politika/slovensko/europski-zidia-reaguju-na-m-kotlebu

 

Čo všetci “demokratickí politici” očakávali, keď ďalšie takmer tri roky reálne problémy občanov Slovenska neriešili?!

 

Na a čo by Kiska, Fico, Lajčák a lídri ostatných víťazných strán hovorili potom, ak by Kotleba nebodaj v predčasných voľbách získal ako 15%, 20% alebo aj viac % voličských hlasov?

 

Myslím si osobne, že ak všetci budú robiť zo všetkých len strašiakov, tak sa nič nevyrieši.

Veď aj minister zahraničných vecí vládnej strany SMER-SD – Miroslav Lajčák – dnes potvrdil, že sme sa tým, že máme “extrémistov” v parlamente, len zaradili medzi iné európske krajiny, v ktorých to tak už je…:

Lajčák: EÚ nezaujíma obsadenie vlády, ale profesionálnosť predsedníctva.

Slovensko sa podľa ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka výsledkom sobotňajších parlamentných volieb zaradilo medzi európske krajiny s komplikovaným spôsobom vládnutia a aj do pomerne veľkej skupiny krajín, ktoré majú extrémistov v parlamente.”
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/386207-lajcak-eu-nezaujima-obsadenie-vlady-ale-profesionalnost-predsednictva/

Násilie plodí len ďalšie násilie, zlo plodí len ďalšie zlo, no všetko zlé (napríklad aj to, že sa Kotleba dostal do parlamentu) je na niečo dobré. Národ sa môže vďaka tomu aspoň viac zomknúť…

Oveľa dôležitejšie (ako v článku vyššie spomína aj Radičová a to čým v Butáne merajú každoročne pomery v ich kráľovstve) je šťastie. Prosté šťastie obyvateľov… Nech všetci politici, poslanci, prezident, ministri, vláda… kľudne, usmiati, bez stresu a ochranky jednoducho vyjdú každý deň (napríklad po obede na ľahkú 30 minútovú prestávku) do ulíc medzi obyčajných ľudí a pýtajú sa ich, čo dobré pre nich môžu urobiť aby boli naozaj šťastní? To bude úplne stačiť…

Takže pán prezident, ak chcete niekoho naozaj schopného zamestnať na svojom tlačovom oddelení, kľudne sa mi ozvite 🙂
Ďakujem.

 

PS: mimochodom, po tom čo som si v médiách prečítal si myslím, že niektoré názory Kotlebu a členov ĽSNS sú skutočne neprijateľné a extrémistické a vonkoncom ich netreba podceňovať, pretože predstavujú riziko pre našu spoločnosť…

 

 

Sú Fico a Danko len obyčajní špekulanti a darebáci?

07.12.2016

Odpovedzte si na to sami... Ale nepodporenie návrhu zrušenia Mečiarových amnestií z absolútne hlúpeho a nelogického dôvodu, že "ich zrušenie nie je možné", hoci Mečiarove amnestie chránia viac »

Povedali mnohí. . .

24.07.2016

Bonapárty a Baštrnák... http://tv.hnonline.sk/politika/687196-milan-knazko-pre-hnteleviziu-pociatka-som-videl-u-basternaka-x-krat http://hnonline.sk/slovensko/686976-vysetrovatelka-kauzy-basternak-odstupila-bola-som-pod-velkym-tlakom viac »

10 božích po slovensky. . .

01.05.2016

priebežne budem dopĺňať... :) Nebudeš mať iných bohov okrem mňa! Nebudeš brať meno Božie nadarmo! Pamätaj, že máš sviatočný deň svätiť! Cti si otca i matku, aby si dlho žil na zemi! viac »

Anders Behring Breivik

Odvolací proces s Breivikom sa skončil

18.01.2017 20:28

Odvolací proces s nórskym masovým vrahom Andersom Behringom Breivikom v kauze údajného porušovania jeho práv vo väzení sa v stredu skončil.

euro, eurozóna, peniaze, graf

Nobelista Stiglitz varuje Európu pred americkým scenárom

18.01.2017 19:29

Americký nositeľ Nobelovej ceny za ekonómiu Joseph Stiglitz kritizoval plány Britov na opustenie EÚ a varoval Európu pred vývojom ako v USA.

Autobus, nástup, cesta, zamestnanie

Minimálna mzda v Rakúsku platí aj pre cestných dopravcov

18.01.2017 19:14

Rakúsko začiatkom tohto roka zaviedlo zmeny v zákone o minimálnej mzde, platia aj pre cestných dopravcov zvonka.

Donald Trump

Trump bude používať Twitter aj ako prezident, dôvodom sú vraj médiá

18.01.2017 17:11

Nastupujúci americký prezident Donald Trump chce svet zásobovať pravidelným prísunom twitterových oznámení a reakcií aj potom, čo sa v piatok ujme úradu.

antonpavlovicslovakov

SLOVO.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 28900x
Priemerná čítanosť článkov: 1376x

Autor blogu

Kategórie